Daleko do období neolitu - 6000 let př. n. l. - se podívali v rámci dějepisné exkurze žáci 6. tříd. Celkem blízko byl náš cíl, a to zajímavý Archeopark Všestary. Nabízím dojmy některých žáků.

Jana Hofmanová

Milá Alexandro,

v pondělí jsme byly se školou na exkurzi ve Všestarech. Je tam kinosál, jeskyně s malbami a velký model pravěké krajiny. Ve venkovním areálu jsme si mohly zkusit hod oštěpem, drcení obilí, sekání sekerami, pole jsme okopávaly dřevěnou motykou a brousily jsme i kameny. Také jsme nahlédly do modelů neolitických domů. Průvodci byli velmi milí, návštěvu archeoparku ti moc doporučujeme. :D

Zdraví Vendy, Anča C., Anča M., Olča, Lucka, Danielka, Déňa a Péťa, kamarádky ze 6. B

Archeopark

16. 10. jsme byli ve Všestarech. Velmi se nám líbil obrovský model krajiny. Venku byly
modely pravěkých budov, v areálu se pásly ovce. Mohli jsme „dělat mouku “, brousit kámen, pracovat na poli, sekat kmeny a házet dřevěným oštěpem. Tento výlet se nám moc líbil a všem návštěvu archeoparku doporučujeme.

Jaroslav, Lukáš, Vašek, Luboš, Maty, Dominik a Kája ze 6. A