Žáci 8.tříd se vypravili na exkurzi do Josefova, kde absolvovali výukový program - Josefov - pevnostní město.Dozvěděli se kdy a proč byla pevnost postavena, jak dlouho se stavěla a jak fungovala. Byli rozděleni do skupin, stali se z nich minéři, zásobovači, velitelé, dělostřelci a řemeslníci. Za splněné úkoly dostávali “ tvrdou měnu” - čokoládové dukáty :). Asi největším zážitkem bylo zkoumání podzemí, zčásti v úplné tmě.
Dalším cílem našeho dějepisného putování byl areal hospitalu Kuks. Po studené pevnosti krásné prostory barokní kaple, zajímavá lékárna a lapidárium s barokními skvosty od Matyáše Bernarda Brauna - sochami Ctností a Neřestí. Velkým bonusem bylo krásné počasí.

Jana Hofmanová

ObecInformuje8792