• Helena Pešavová

Hurá, jsou tu prázdniny!

1. 6. byla rozdána vysvědčení a školní třídy na celé dva měsíce utichly.

Ne tak školní družina. Pro některé kluky a holky zůstala otevřena ještě čtyři prázdninové dny. Protože ke správným prázdninám patří výlety, užili jsme si hned dva.

Ten první byl docela krátký. Navštívili jsme Hradec Králové, prošli se po Velkém náměstí, prohlédli si krásné staré domy a nakoukli do některých uliček.

V Šimkových sadech jsme nakrmili nejen sebe, ale i obyvatele vodních ploch – kačenky a ryby.

Vyzkoušeli jsme si dětské hřiště a v poledne už jsme si pochutnávali na obědě v naší školní jídelně. A protože jsme cestování linkovým autobusem zvládli na jedničku, hned druhý den jsme přidali ještě cestu vlakem a vydali se na mnohem delší cestu.

Z hradeckého nádraží jsme vyrazili do Kostelce nad Orlicí. Cestou nás pronásledovala šedivá obloha a Kostelec nás přivítal silným deštěm. Děkovali jsme maminkám za připravené pláštěnky. Na malém nádraží jsme se rozhodli pro krátké zdržení a svačinu. Počasí se zatím umoudřilo a tak jsme se, už bez deště, vypravili na cestu parkem kolem kosteleckého zámku a dál po cyklostezce do Častolovic. Prošli jsme zámeckou oborou až k mini zoo. Většina zvířat byla z naší návštěvy nadšena a pamlsky, které se objevily na dětských dlaních, je nenechaly chladnými. Lamy natahovaly své dlouhé krky, kozy a kůzlata vyskakovala na ohradu a poníci prosili o nášup hrabáním kopýtek. Hodina mezi zvířátky utekla jako voda.

Nenechali jsme si ujít ani prohlídku okolí zámku a zámeckého nádvoří a nakonec jsme zavítali do zdejší cukrárničky a na dětské hřiště.

Pak už nás čekala zpáteční cesta vlakem, tentokrát za doprovodu slunečních paprsků.

Hradec Králové nás uvítal sluníčkem a v Černilově nás přivítali už na zastávce rodiče.

Bylo to prima a tak teď můžeme zavolat:“ Ahoj, družino a hurá na prázdniny!“

Pešavová, Šimůnková