V pátek 7. 6. navštívili sedmáci v Klicperově divadle Prašinu, tajuplné místo, temný ostrov uprostřed zářící Prahy. Nefunguje tu elektřina, lampy tedy nesvítí, tramvaje nejezdí, rádio nehraje a mobil je bez signálu. Jako by se tu zastavil čas. Přesto je domovem spousty lidí včetně Jirkova dědečka. Jirka netuší, že bude zapleten do hádanky, jejíž rozluštění znamená minimálně záchranu celého města. Se svými kamarády Tondou a En začne pátrat po tajemstvích minulosti. Čelit musí řadě nebezpečí, které prověří jejich odvahu, ale i přátelství. Stejnojmenná kniha Vojtěcha Matochy byla v roce 2019 nominována na cenu Magnesia Litera v kategorii knih pro děti a mládež a její divadelní zpracování v režii Pavla Kheka bylo zábavným kulturním zážitkem.

Šimková, Poláková, Hybšman
ObecInformuje8792