V pátek 1. 3. se naše dva týmy z kroužku Legoroboti zúčastnily mezinárodní soutěže Robotiáda v Brně. Hodně jsme si to užili a ve velké konkurenci 200 přihlášených týmů jsme se neztratili.

Celá soutěž byla rozdělena do několika disciplín. V disciplíně Čára měl robot za úkol co nejrychleji projet klikatou dráhu tvořenou černou čárou. Zde se tým Černilováci umístil na 22. a tým Černilováci junior na 27. místě. V disciplíně Sprint šlo o co nejrychlejší rovnou jízdu naprogramovaného robota po úzké dráze mezi mantinely. Tady Černilováci skončili na 30. a Černilováci junior na 36. místě.  Dále jsme se zúčastnili disciplíny Dálkový medvěd, kde nám nepřálo štěstí a naše IR ovládání robotů nezvládlo vnější rušení. Medvěda jsme tak bohužel nedokázali zachránit. Nově jsme bojovali i v disciplíně Sumo, kde jsme hlavně načerpali hodně inspirace pro další roky. V disciplíně Freestyle tým Černilováci předvedl Teamaker a tým Černilováci junior sestavil a naprogramoval kreslícího robota Malíř 3000.

Během soutěže jsme sledovali roboty ostatních a mohli jsme si zkoušet pokusy a aktivity v science centru Vida, vstup jsme měli v rámci soutěže zdarma.

Do Brna nás odvezli a na soutěži nám byli oporou paní Loudová a pan Horáček, kteří si zaslouží naše velké díky! Dvě dodávky nám zapůjčila firma https://www.plpm.cz/, tradiční muffiny napekla paní Machová. Děkujeme všem, co drželi palce.

A kdo nás na soutěži reprezentoval? Byli to tito nadějní konstruktéři a programátoři z kroužku Legoroboti: Lukáš Louda, Matěj Petráček, Václav Hudec, Ondra Louda, Vojta Mach, Lucka Horáčková, Vendulka Vachová, Jakub Šimek, Jaroslav Chrtek, Dominik Špička, Artem Andreychuk, David Warisch a Josef Stodůlka.

Více informací najdete na https://robotiada.cz/.

Mgr. Dana Hoffmannová, fotky p. Loudová a p. Horáček