Žáci 8. tříd již tradičně v tomto podzimním čase zavítali  prozkoumat josefovské podzemí, absolvovali výukový program Pevnostní město a moc si to užili. Trochu se i při prohlídce bez luceren báli.
Dalším cílem naší dějepisné exkurze byl nedaleký Kuks. Měli jsme obrovské štěstí na pana průvodce, který nás poutavým výkladem přenesl do doby hraběte Šporka a představil nám barokní sochy z dílny Matyáše Bernarda Brauna.
Měli jsme i chvilku na relax v bylinkové zahradě, nákup suvenýrů a za pěkného počasí děti strávily příjemné dějepisné dopoledne.

Mgr. Jana Hofmanová, Mgr. Hana Šimková