V pátek 31. května jsme od rána sledovali nejen oblohu, ale i různé aplikace předpovědi počasí, protože bylo již tradičně připraveno dětské odpoledne plné her a
soutěží. Odpověď na to, zda nachystat „suchou” či „mokrou” variantu dětského odpoledne nám dal pořádný slejvák ve 14 hodin. Bylo po přemýšlení. Všechno se odehrálo v budově školy – soutěže, vystoupení sboru a Creata, malování na obličej, výroba placek, zkrátka nepřišli ani zájemci o skotačení na skákacím hradu. Pitný režim zajistil náš výčep s malinovkou a kofolou, dětem chutnaly i další pamlsky – sýrové tyčinky, melouny a nanuky.  O zábavu se postarali také naši maskoti – šašci, kteří rozdávali ženám krásné papírové růže a dětem sladké bonbónky.  Díky tomu, že se počasí nakonec umoudřilo, se mohly děti povozit v kočáře pana Falty, nebo se svézt na koníkovi pana Huška, moc děkujeme. A když soutěže, tak samozřejmě odměny. Ty si mohli soutěžící vyzvednout u našeho pultíku po nasbírání razítek do soutěžního lístečku. Nikdo neodešel s prázdnou.

Fotografie z akce naleznete ve fofogalerii na https://www.zscernilov.cz/galerie/detsky-den

Mgr. Jana Hofmanová, Mgr. Lenka Javůrková

ObecInformuje8792