Pozor! Pozor! Na Zemi (v KMHK) jsou trifidé! Podivné rostliny, které jsou schopny zmrzačit či zabít člověka svým jedovatým žahadlem. 90 % třídy 7. A (naštěstí dočasně) osleplo. Ti, kterým se zrak uchoval, se stali vůdci jednotlivých skupinek  ,,osleplých" spolužáků. Pochopí, že je lepší na sebe neupozorňovat a co nejlépe a nejrychleji splnit úkoly na sedmi stanovištích, aby se mohli v daný čas dostavit k odletu do nové životaschopné kolonie. K evakuaci se dostavili všichni. Probrali, co si v této akční hře na motivy postapokalyptického románu Johna Wyndhama uvědomili důležitého, a dostali i nějaká další čtenářská doporučení. Shodli se, že se jim aktivně prožité dopoledne v knihovně opět líbilo.

Hana Šimková, Klára Poláková