Turistický oddíl vznikl při ZŠ Černilov na podzim roku 2013 a postupně se do něj začlenily děti navštěvující 2. až 6. třídu. Při prvních schůzkách jsme společně hledali to, co by nás nejvíce bavilo, to co nás činí šťastnými. Hrajeme různé hry venku, učíme se lézt na stromy, plazit po zemi, střílet ze vzduchovky a z luku. Pro jarní přípravu na dvoudenní výlet jsme stavěli stan na zahradě Spolkového domu, kde někteří z nás nevydrželi a vrhli se na jablka na sousední zahradě. Mělo to svůj pozitivní vliv na obratnost děvčat, kdy některá poprvé v životě lezla přes plot, a radost v očích hovořila za vše. Nafouknout člun bylo sice těžší, ale i tak zvládnutelné. Mezitím se samozřejmě musí procvičovat morseovka a základní uzly. To však činí některým stále problém.

Cílem oddílu je nalezení sebe sama. Každý z nás je individualita jedinečná a neopakovatelná, každé z dětí je na počátku své životní cesty. Měl jsem to obrovské štěstí, že jsem v dětství zažil ty věci, které se dnes zdají být až neskutečné. Výlety po celé republice každých čtrnáct dní, tábory pokaždé na jiném místě a to četně Slovenska, plnění šílených úkolů přes znalosti dějin, umění, morseovky, stavění stanů, vaření v přírodě, sázení stromků na brigádách, čištění lesa, řeky, a mnoho dalších aktivit. Pokusím se o jakousi napodobeninu toho, co naučili před lety mě. Nebudu tady psát co je naučím, nejsem učitel, mohu jim ukázat směr cesty, nechám se jimi vést ve fantazii.

Z realizovaných aktivit jsme podnikli výlet do Polska-Pstružná a Bledné skály, dále výlet do Teplických skal. Na výletě hrajeme hry, většinou bojovky se šiškami, cvičíme morseovku. Před vánocemi se nám podařilo strávit jennu noc ve Spolkovém domě, kde jsme si promítali svoje fotky, hráli hry, tančili tedy spíše se o to pokoušeli.

V plánu na jaro budou rozhodně výlety do přírody. V klubovně a škole se budeme zdokonalovat v morseovce, uzlech, cvičit postřeh a vytrvalost. A jak se přitom budeme bavit, je jen na nás.