26. 6. jsme se vydali na celodenní výlet na zámek Loučeň. Klimatizovaný autobus nás chránil před letním parnem a tak cesta proběhla v klidu. Na zámku jsme se rozdělili do dvou skupin. První putovala zámeckými prostory v doprovodu pohádkového prince a druhou skupinu provázela komorná její knížecí jasnosti Gabriely, princezny z Thurnů a Taxisů. O životě na zámku jsme se dozvěděli spoustu věcí a pohádkový život šlechticů jsme porovnávali s tím opravdovým. Teď už víme, že malí princové a princezny to neměli jednoduché a každodenní desetihodinnové vyučování od pěti let, nebo dozor vychovatele s rákoskou u rodinného oběda , jim určitě nikdo nezáviděl. Na závěr prohlídky jsme si ještě procvičili své znalosti a pak už na nás čekal zámecký park s kouzelnými labyrinty. Tady jsme ovšem procházku zkrátili, protože úmorné vedro a únava nás zmohly. Nanuky, spousta pití a lenošení na zámecké louce nám byly odměnou. A že jsme nezvládli všecho? Nevadí, každý kluk i holčička mají jednu volnou vstupenku. Rodiče, teď už je to na vás a pěkné prázdniny! 

20190626 103241  20190626 105051

Viz fotogalerie