Milí rodiče,

připravily jsme pro Vás nabídku námětů a činností pro děti v době uzavření  MŠ. Nechceme Vás zatěžovat plněním zadaných úkolů, které by byly pro Vaše děti povinné. Jde spíše o naši snahu pomoci Vám vyplnit čas, který nyní trávíte doma se svými dětmi.

Pokud máte zájem, klikněte na tento odkaz https://drive.google.com/drive/folders/1cfw8epI3h6cajP0870CznuvVkisLh2qa?usp=sharing

Děkujeme za pochopení a přejeme Vám všem pevné zdraví

Kolektiv učitelek MŠ

Zde je postup jak dětem doma zpřístupnit programy v iŠkoličce Barevné kamínky (pro všechny přístroje s Win 7-10, Android i iOS):

Přístup platný do 9.4.2020 nebo do odvolání.

Otevřete prohlížeč Chrome a vstupte na stránky www.hrajeme-si.cz (jiný prohlížeč nepoužívejte!!, pokud Chrome nemáte, musíte nainstalovat) přihlaste se tam vpravo nahoře jako doma@metodickykabinet.cza heslo je doma01 v modrém menu vstupte do “iŠkolička” pak zvolte růžové tlačítko “vstoupit do aplikace Moje iŠkolička”

Načte se aplikace a tam bude barevná první dlaždice Interaktivní programy, klikněte na obrázek šaška na dlaždici a tam najdete naše programy.

Po vstupu do vybraného programu klikněte na červené blikající šipky pro zvětšení na celou plochu, smajlík přečte dětem zadání.

Při plnění úkolů dodržujte tato didaktická pravidla:

- Dítě pracuje pokud možno pod vedením rodiče, pokud zadání pochopí, může pracovat i samo.

- Při plnění úkolu dbejte, aby si dítě kliklo na ikonu smajlík, které spustí návod na řešení úkolu.

- Rodič může zkontrolovat správnost vyřešení úkolu.

- Jeden výukový blok by měl kvůli koncentraci a pozornosti dítěte trvat max. půl hodiny.

Vážení rodiče,
zdravím Vás z mateřské školy a doufám, že se všichni těšíte dobrému zdraví.
Situace je nelehká a bude zřejmě trvat ještě pár týdnů.
Po vzájemné konzultaci učitelek jsme se dohodly, že budeme chystat pro Vaše děti úkoly na doma, které je pomohou připravit do školy a budou je rozvíjet v různých oblastech.
Chápeme, že všichni na přípravu nebudete mít čas, ale děti jsou na úkoly zvyklé a hlavně předškoláci je někdy i vyžadují a dělají je rádi.

Pro zvládnutí úkolů je důležité, abyste si vyzvedli pracovní sešity, které jsme Vám nachystaly. Zadní budova bude otevřená ve středu 25. 3. od 7.00-16.00. Děti ze třídy Bublinek a Hvězdiček budou mít pracovní sešity připravené na svých botnících v šatnách, děti ze třídy Školáčků na vozíku při vstupu pod schodištěm. Nemusíte mít obavy, sešity jsme připravovaly v rouškách a v rukavicích :) a dveře necháme otevřené dokořán.

S pozdravem Petra Moravcová a Zuzana Moravcová, Jana Maršíková, Michaela Čechurová, Pavla Vejrová

Vážení rodiče,

na základě mimořádných opatření a doporučení Ministerstva zdravotnictví rozhodl zřizovatel o uzavření mateřské školy s účinností od 17. března 2020.

Školní jídelna bude v provozu do odvolání pouze pro cizí strávníky a přítomné zaměstnance školy.

Žádost o čerpání ošetřování vydává p. Moravcová v kanceláří mateřské školy po emailové domluvě: ms@zscernilov.cz

Sledujte prosím internetové stránky.

Spojený provoz v době trvání mimořádného opatření v zadní budově – ve třídě Hvězdiček.

Ministertvo zdravotnictví vydalo dnes 10. 3. mimořádné opatření k uzavření škol.
Naše mateřská škola bude mít do odvolání ministerstva omezený provoz.

Mimořádné opatření je vydáno v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem s označením SARS-CoV-2 v Evropě.

Předmětem opatření je zákaz vzdělávání na všech typech škol pro potřebu ochrany před výskytem a šířením onemocnění COVID-19. Hromadné vzdělávání na všech typech škol.

Rodiče dětí do 10 let mohou kvůli uzavření školy využít ošetřovné při péči o dítě. Potvrzení rodičům v tomto případě vydává škola.

Po dobu platnosti tohoto nařízení jsou také odvolány kroužky organizované školou.

Aktuální informace, doporučení a opatření týkající se šíření koronaviru naleznete na http://www.khshk.cz/.

Z důvodu omezeného provozu výlet zrušen.

Z důvodu nemoci p. učitelky odpadá 9. 2. angličtina. Děkujeme za pochopení.

Dobrý den,
z důvodu velice nepříznivé klimatické situace jsme nuceni zrušit kurz Soptíkovo lyžování v týdnu od 9.3.2020.  Počasí by nám pravděpodobně dovolilo v pondělí zahájit, ale úterý a středa slibuje natolik silný déšť, že by areál v provozu udržet nešel. Rozhodli jsme se proto kurz ani v pondělí nezahájit.

Peníze Vám budou vráceny na účty, ze kterých byly zaplaceny.

Každopádně děkujeme za přihlášení vašeho dítěte do kurzu a budeme se těšit v příští sezoně na sněhu :)

Hezký den,
Klára Feuermannová
ENERGY SKI SCHOOL s.r.o.
klara@energyskischool.cz
www.skiolesnice.cz

Masarykova jubilejní základní škola a mateřská škola, Černilov zve na DEN OTEVŘENÝCH DVĚŘÍ V MATEŘSKÉ ŠKOLE v úterý 21. 4. 2020 od 8 – 10 hod. a od 14:30 – 16 ho. v 10 hod. – setkání se zástupkyní ředitele pro MŠ ve třídě Kapiček. Rodiče a další zájemci si mohou projít třídy, pohrát si společně s dítětem ve třídě, zúčastnit se dopoledních a odpoledních činností.