Vážení rodiče,

v prvních dvou týdnech v září se budou konat ve třídách (případně na zahradě školy) informativní schůzky. Prosíme Vás, abyste si udělali čas a přišli bez dětí, popřípadě omluvili svou neúčast.

Na schůzkách se dozvíte důležité informace o provozu, akcích třídy, platbách, stravování, klubu rodičů aj.

Termíny schůzek:

Sluníčka - čtvrtek 2.9. od 16 hod

Kapičky - čtvrtek 2.9. od 16 hod

Bublinky - úterý 7.9. od 16 hod

Hvězdičky - úterý 7.9. od 16 hod

Školáčci - čtvrtek 2.9. od 16 hod

Za příznivého počasí půjdeme pátek 25. 6. 2021 na pěší výlet po Černilově. Přiveďte své děti do MŠ do 8:00. S sebou: batoh, láhev s pitím, pláštěnku, sportovní obuv. Svačina budeme mít s sebou.

Vzhledem k horkým letním teplotám začneme využívat osvěžení na mlhovišti.

Připravte, prosím, dětem plavky, ručník a opalovací krém.

Děkujeme.

Proběhne na zahradě mateřské školy, před první budovou.

Ze ČT 17.6. na PÁ 18.6. plánujeme s dětmi spát ve školce.

Děti, prosím, přiveďte ve čtvrtek v 18 hod, nejlépe vykoupané a po jídle (nejsme schopni zajistit vše). Do batůžku jim zabalte nějakou malou večeři (např. namazaný rohlík). Pro děti máme připravený zábavný program, po kterém jim určitě vyhládne. :)

Dále budou děti potřebovat hřeben (hlavně holčičky), náhradní oblečení (někdo již ve školce má) a plyšového kamaráda na usínání. Pyžamo, kartáček na zuby mají děti ve školce.

Snídani a pitný režim zajistíme (závin a čaj).

V pátek můžete děti vyzvednout jako každý den mezi 12 – 16.15 hod.

V úterý 15. 6. 2021 pojede třída Hvězdičky a Bublinky na výlet do Hradeckých lesů. Budeme odjíždět od mateřské školy v 8:00. Přiveďte děti do třídy nejpozději do 7:45. Svačinu i oběd budeme mít s sebou. Předpokládaný příjezd je ve 14:00 (čas bude ještě upřesněn).

Na výletě nás čeká: hra na rytířském hradišti, procházka lesem, pozorování v oboře divočáků a jelenů, opékání buřtů, stavba lesních domečků, spousta další zábavy :)

Stejný program má i třída Školáčči, která jede ve středu 16. 6.

V pondělí 14. 6. 2021 se v MŠ uskuteční divadlo Pohádka dračí aneb trable s princeznou. Prosíme, abyste své děti přivedli do 8:10. Děkujeme.

2. 6. - Školáčci, Bublinky, Hvězdičky

8. 6. - Sluníčka, Kapičky.

Pro všechny:
Velká společná fotka dětí na lavičkách v zahradě - cena 30 Kč (libovolný počet)
Individuální fotka dítěte - cena 15 Kč (minimální počet 3 ks)
Pro zájemce navíc:
Fotka se sourozencem - cena 15 Kč (minimální počet 3 ks)
Fotka s kamarádem - cena 15 Kč (minimální počet 1 ks)

Prosíme Vás, abyste upřesnili počty ve třídě. Pokud nemáte zájem o individuální focení, sdělte to třídním učitelkám.

Zveme rodiče nově přijatých dětí na první rodičovskou schůzku nově přijatých, která se uskuteční dne 14. 6. od 16 hodin. Schůzka se bude konat kvůli zvýšenému hygienickému opatření ve školní jídelně, kde bude možné dodržet mezi sebou stanovené rozestupy. Školní jídelna se od budov mateřské školy nachází napravo, je s nimi spojena propojovací chodbou.
Na schůzce Vás seznámíme se základními informacemi ze školního řádu, s provozními a organizačními záležitostmi, s postupnou adaptací dítěte v mateřské škole. Sdělíme Vám, co je dobré s dětmi před nástupem procvičovat. Dozvíte se, do jaké třídy vaše dítě nastoupí. Část schůzky bude věnovaná vašim dotazům.

Prosíme Vás, abyste přišli bez dětí.

Ke stažení: https://www.zscernilov.cz/index.php/ke-stazeni-ms