Tato stránka používá k analýze funkčnosti webu Cookies.

Vytisknout

V pondělí 11. 4. se náš tým zúčastnil soutěže Robotiáda v Dobrušce, kterou pořádala Střední škola - Podorlické vzdělávací centrum. Zúčastnili jsme se všech čtyř disciplín – Čára, Sprint, Dálkový medvěd a Sumo. Ve třech z nich jsme byli úspěšní, a to v konkurenci 18 týmů. V kategorii Sumo jsme se umístili druzí a v kategoriích Čára a Sprint jsme obsadili 3. místo. Organizátoři si pro nás kromě příjemné atmosféry přichystali exkurzi do místních dílen. A tak jsme si mohli prohlédnout špičkové CNC stroje, zahrát si s robotem piškvorky a nakonec nám zatančily veliké průmyslové roboty!

Soutěž si užili nejen ti, kteří byli na podobné akci poprvé, ale vlastně my všichni – byla totiž po dlouhé koronavirové odmlce první naší robotickou soutěží.

A kdo naši školu reprezentoval? Roboty a programy na Sprint, Čáru a Sumo ladili do poslední chvíle Fred Černý, Vašek Hudec, Proky Pešek a Lukáš Louda. Marek Touc se ujal ovládání Dálkového medvěda a roboty parádně pouštěli i Ondra Louda, Matěj Petráček a Vojta Mach. Gratulujeme!

Chci také poděkovat skvělým rodičům, kteří nás na soutěž dopravili – paní Loudové a panu Petráčkovi.

Dana Hoffmannová

robodo1

robodo3

robodo2