Tato stránka používá k analýze funkčnosti webu Cookies.

Vytisknout

Vážení rodiče, milí žáci.

Přibývá firem, které poskytují zdroje vzdělání na toto nelehké období zdarma. Na některé už vás upozornili vaši učitelé:

Česká televize za podpory MŠMT od pondělí 16.3. spustí projekty UčíTelka a Škola doma, které slibují zpestření domácí výuky a současně nový pohled na výuku na dálku. Chcete-li vědět bližší informace, naleznete je ZDE.

Žáci mohou zdarma využívat přístup ke všem interaktivním učebnicím nakladatelství  Nová škola, s.r.o. MIUč+, stačí, když se zaregistrují jako studenti na www.ucebnice-online.cz.

Interaktivní učebnice IUČ nabídla také firma Nová škola - DUHA, Brno. Veškeré informace najdete na http://www.novaskolabrno.cz/.

(Kteroukoli MIUč+ lze používat 30 dní, pokud by uzavření škol trvalo déle, licence zdarma prodlouží do 30. 6. 2020)

Pro výuku matematiky v 1. až 5. ročníku jsou k dispozici výuková videa na www.matyskova-matematika.cz obsahující výklad ke každému cvičení každé stránky učebnic – žáci tak mohou pracovat podle něj.

Od středy 11. března 2020 do odvolání byly uvolněny všechny elektronické učebnice pro základní a střední školy pro všechny žáky zdarma od nakladatelství FRAUS. Stejně tak bylo poskytnuto i prostředí pro on-line komunikaci učitelů s žáky – vzdělávací portál Fred. Pro domácí procvičování rodičů s žáky je také plně k dispozici portál Škola s nadhledem, který je též zdarma. www.fraus.cz.

S nabídkou přišli také tvůrci programu na výuku slovíček na https://www.wocabee.app/. Učitelé vám případně pošlou přístupové údaje.

Vznikl webový portál MŠMT pro výuku "na dálku" nadalku.msmt.cz

Kromě toho stále platí možnost využívat portály, které byly vždy zdarma, např. https://www.umimeto.org/, www.skolakov.eu, Matematikacz na youtube, https://www.mathplayground.com/, http://www.onlinecviceni.cz/https://www.matika.in/cs/

Pokud objevíte něco dalšího hezkého, podělte se o to s námi prosím. Pošlete podněty na hoffmannova@zscernilov.cz nebo učiteli vašeho dítěte.

Zdraví Dana Hoffmannová