Tato stránka používá k analýze funkčnosti webu Cookies.

Vytisknout

V pátek 7. 2. se náš tým Černilováci z kroužku robotiky a programování Legoroboti poprvé zúčastnil soutěže Robotiáda v Brně. Robotiáda je mezinárodní robotická soutěž, soutěžit zde mohou až čtyřčlenné týmy soutěžících ve věku 0 - 19 let.  Základem většiny disciplín je platforma LEGO Mindstorms. Soutěží se v 7 disciplínách - jízda po čáře; autonomní či dálkově řízená "záchrana" plyšového medvěda; sprint (LEGO a NeLEGO); Freestyle a pro nejmenší roboťáky Freestyle WeDo. Robotiádu organizuje Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu Brno ve VIDA! Science centru v Brně a je největší robotickou soutěží v České republice. Soutěží zde týmy z České republiky, Slovenska, Polska, Rakouska, Ukrajiny a Ruska.

Naším cílem bylo především nasbírat další zkušenosti, prozkoumat řešení ostatních týmů a „zařádit si“ v Science Centru VIDA!. Tento cíl byl splněn a ani naše umístění nebylo nejhorší: ze zúčastněných bezmála 190 týmů ze základních i středních škol jsme se ve své kategorii umístili nejlépe v disciplíně Čára (15. místo), Dálkový medvěd (16 místo) a Sprint (18. místo). Také náš robot pro Freestyle „Lego tea machine 3000“ se účastníkům i porotě líbil.

Na umístění týmu mají největší podíl Táďa Potůček, Vojta Vach, Marek Touc, Ondra Lovas, Dan Hroneš, Fredy Černý a Míša Jiřička. Na přípravě spolupracovali i Prokop Pešek, Míša Mazura, Vašek Hudec, Matěj Kořínek, Matěj Petráček a Lukáš Louda.

Velký dík patří ochotným tatínkům – řidičům: panu Lovasovi, Kořínkovi, Potůčkovi a Petráčkovi (v záloze p. Černému), za psychickou podporu a úžasný catering paní Bekové.

vedoucí kroužku Legoroboti Dana Hoffmannová a Petr Dočekal

Robotiada4

Robotiada1Robotiada2