V sobotu 30. 11. se náš tým Černilováků zúčastnil soutěže v robotice a výzkumném úkolu First Lego League v Praze. V Robot Game jsme skončili čtvrtí, porotu zaujal i výzkumný projekt Senior centrum v Černilově. V kategorii Robot Game kluci hezky popsali a vysvětlili konstrukci robota a vytvoření programu. V kategorii Týmová spolupráce splnili zadaný úkol také dobře v rámci možností.

V konkurenci 14 týmů z několika krajů jsme se tedy neztratili a získali diplom za 6. místo. Kluci zaslouží obrovskou pochvalu, protože se na soutěž přibližně tři měsíce poctivě připravovali, a to nejen v čase schůzek kroužku Legoroboti, ale někdy i o víkendech na úkor svého volného času. Jak jsem již psala, konkurence je veliká a vždy je  co zlepšovat.

Zde je složení týmu: Vojta Vach, Ondra Lovas, Tadeáš Potůček, Dan Hroneš, Alfréd Černý, Marek Touc a  Michal Mazura. Další členové – Michal Jiřička a Prokop Pešek se bohužel nemohli soutěže zúčastnit, ale na přípravě také moc pilně pracovali. Při prezentaci nám vypomohl Vašek Hudec a programovat mise se pokoušeli i kluci z 5. třídy – Matěj Kořínek, Vašek Moliš, Vojta Kašlík a Matěj Petráček. Jejich čas určitě ještě přijde.

Děkuji za velkou podporu manželům Potůčkovým a Lovasovým a také panu Černému. Letos jsme také měli nová trička s logem týmu od Pana Šrámka a firmy SPCom – také děkujeme.

Kluky letos čeká ještě několik soutěží z oboru robotiky a programování a také další mise: pokusit se přilákat do týmu nějaké dívky :)

Dana Hoffmannová

20191130 154614FLL19b