Ve středu 27. 11. se naši žáci zúčastnili soutěže PC ák na SPŠE v Pardubicích. Nejlépe dopadl tým z 8. B ve složení Jan Doubrava, Petr Sovák a Štěpán Šůstek, kteří se umístili jako druzí v kategorii Elektronika trochu jinak. Gratulujeme! Dále jsme obsadili kategorii S-robot, kde šlo o to sestavit a naprogramovat co nejrychlejší vozítko z robotické stavebnice Lego Mindstorms EV3. Týmu z 8. A ve složení Tadeáš Potůček a Daniel Hroneš se vedlo moc hezky, do poslední chvíle byli nejlepší. Vzhledem k tomu, že organizátoři podcenili konec soutěže (chybu přiznali) a došlo ke kopírování konstrukce i programu od našeho týmu, kluci se bohužel nedostali na stupně vítězů. Soutěže se zúčastnili také grafici. Ti  dostali za úkol během 2,5 hodiny namalovat na počítači obrázek na téma "Sametová revoluce".

Dana Hoffmannová

simunek jiri 36

Autor: Jirka Šimůnek

pcak