Díky blížícím se" dušičkám" jsme se spontánně s dětmi rozhodli uspořádat v pátek strašidelný den. Zažili jsme si strašidelnou třídu, strašidelné učení, strašidelné žáky i strašidelnou paní učitelku. Byla to akce rychlá, přijatá s nadšením všech dětí.

Těšila jsem se moc, připravila  jsem učení se strašidelnými náměty a čekala jsem, jak vše dopadne. Děti byly úžasné. Po celý den jsme si drželi své role, oslovovali se svými novými jmény. Bylo to velké obohacení dnešního dne.

Při češtině - v hodině tvůrčího psaní - jsme vymýšleli strašidelné příběhy svých postav, strašidelná geometrie nás uvedla pomocí kouzelných hůlek do vzájemných poloh dvou přímek, při výtvarné výchově jsme vytvořili tajemný obrázek úplňku měsíce a četli si vzájemně napsané texty a strašidelné povídky. Na závěr nechyběla ani krátká přímo hrůzostrašná povídka z osmdesátých let. No prostě bájo den.

Vaše děti jsou úžasné, vědí kde jsou hranice a co si můžou dovolit.....děkuji, jak je vedete. Pak je práce s nimi hračkou.

Přeji příjemný týden plný zábavy všem dětem na naší škole.

tř. uč. Pavla Lochmanová 

DSC 1002