Evropský týden programování je projekt, který propaguje kreativitu, řešení problémů a spolupráci pomocí programování a jiných technických aktivit. Cílem je programování zviditelnit – ukázat mladým lidem, dospělým i seniorům, jak je díky programování možné realizovat myšlenky. A také tyto dovednosti zbavit roušky tajemství a spojit motivované lidi, aby se učili.

V roce 2018 se Evropského týdne programování zúčastnilo 2,7 milionu lidí ve více než 70 zemích celého světa. Dalších 2,3 milionu mladých lidí se zapojilo do Afrického týdne programování, což je spin-off iniciativa, kterou provozuje SAP a další neziskové organizace.

Do této aktivity se letos zapojí i naše škola. Na hodinách informatiky, některých volitelných předmětů a kroužku robotiky budeme programovat v různých prostředích. Připojte se i vy a vyzkoušejte např. umimeprogramovat.cz , https://scratch.mit.edu/ nebo https://www.kodugamelab.com/. Učit děti programovat a používat algoritmy je celosvětovým trendem a i my se touto cestou na naší škole již několik let ubíráme. Vlastníme 15 robotů Lego Mindstorms a další se snažíme získat z různých grantů.

Vždyť když se podaří vytvořit prográmek, který funguje, je to prima pocit :)

Dana Hoffmannová

codeweek1