Od minulého představení našeho dramatického kroužku uplynul nějaký čas – ne dlouhý a naučili jsme se novou pohádku, kde dva líné kluky (Ondru Lovase a Lenku Šimkovou) vyhnala máma (Majda Sedláková) do světa. Na své cestě potkali kouzelnou babičku (Páťu Peškovou), která jim dala kouzelnou píšťalku. Na zámku si žila paní královna (Kačka Gucká) s princeznou Amálkou (Aničkou Zítkovou) a hodnou komornou Bětkou (Aničkou Pavlovou). Na správném zámku nesmí chybět ani dvorní dámy (Emča Čechurová, Klárka Křížková, Hanka Jelínková, Náťa Kvašinská, Anetka Grošková), které se staraly o zábavu paní královny. A na pořádek v zámku a jeho okolí dohlíželi dva strážní (Terka Dohodilová a Domča Pejřilová).
Děj byl velmi zamotaný, vypadalo to, že kluci budou v zámeckém vězení, Bětka přišla o svůj copánek, ale nakonec to jako v každé pohádce dobře dopadlo – to byl pohádkový čtvrtek 31. května 2019.
Doufám, že se naše pohádka líbila všem dětem MŠ a ZŠ Černilov, MŠ a ZŠ Librantice i divákům našeho večerního představení. Moc děkujeme všem, kteří nám pomohli s přípravou sokolovny, scény a kulisami, nastříhání hudby atd. Chtěli bychom popřát hodně štěstí do dalších životních krůčků Aničce Zítkové, která byla členkou našeho divadelního uskupení od šesté do deváté třídy.


Za všechny divadelníky Jana Hofmanová

IMG 6029