Poslední den pobytu jsme se ráno po snídani definitivně rozloučili s rodinami, které se o nás staraly, a poděkovali jim za péči. Pak už nás čekala cesta do centra Londýna, třešničky na dortu celého zájezdu. Řidiči nás vypustili klasicky u Londýnského oka a my přešli přes Westminsterský most kolem Big Benu (stále zahaleného do lešení) k Opatství, pokračovali kolem St. James’s park k Buckinghamskému paláci, kde jsme podle britské vlajky poznali, že královna tam zrovna nepobývá. Na Leicester Square byl poslední větší rozchod a pak už nás kroky neomylně vedly kolem Svatopavelské katedrály přes “potterovský”  Millennium Bridge k mrakodrapu The Shard, odkud jsme si prohlédli metropoli z pořádné výšky. Místní lodní doprava nás potom dovezla k O2 aréně v Greenwichi a tam čekal náš žlutý autobus. Teď jsme na cestě domů, již v ČR.

Hana Šimková

IMG 9463