Stejně jako v předchozích školních letech, tak i tento školní rok jsme měli to štěstí a mohli vyrazit na lyžařský zájezd do rakouských Alp.  Odjelo nás rekordních 18 kusů. Náš výlet začínal 17. 12. u Gymnázia Boženy Němcové v Hradci Králové. Sraz jsme měli v 7:45, po naložení všech věci do dvoupatrového autobusu jsme vyjeli směr rakouské Alpy, kde na nás čekal krásný hotel Möelltalerhof.  Cestou jsme párkrát zastavili, a tak jsme k hotelu přijeli až něco po 18:00. Tam nás čekala výborná večeře. Unavení z dlouhé cesty jsme večer zalehli do postelí, a těšili se na lyžování. Když jsme ráno přišli na snídani, čekaly na nás švédské stoly plné jídla. Celý týden nám výborně vařili a pokaždé jsme odcházeli se spokojenými žaludky. Obědy jsme baštili vždy někde v hospůdce na sjezdovce. Každý den jsme lyžovali v jiném středisku, nejprve na ledovci Möelltal, druhý den Matrei-Kals, třetí den na nás čekalo středisko Sillian a poslední lyžování proběhlo v Zettersfeldu, kam jsme se těšili na wiener schnitzel, pod kterým není ani talíř vidět. Počasí nám vyšlo nádherně a každý den jsme lyžovali naplno a moc si to užili. Až na pár pádů se nikomu nic vážného nestalo a 21.12 jsme po lyžování nakoupili zásoby do autobusu a vyjeli směr Hradec Králové. Děkujeme za nevšední zážitek učitelům, kteří s námi tento zájezd absolvovali, a doufáme, že se tato akce bude opakovat každý rok. Protože to stojí za to …

Žáci 9. třída

20181218 105320