Tým "Černilováci" zahájil dnes přípravu na soutěž FLL 2018, a to stavbou hracího pole. Letošní téma soutěže je INTO ORBIT (Na oběžnou dráhu) a týká se života v kosmu. Členové týmu mají za úkol během 3 měsíců postavit hrací pole a zkonstruovat a naprogramovat robota schopného plnit zadané mise. Částí soutěže je přispět nějakým inovativním nápadem k řešení problémů života v kosmu.

Budeme se zamýšlet nad otázkami typu: Kde astronauti, kosmonauti nebo taikonauti získají kyslík a vodu, které potřebují na palubě kosmické lodi nebo vesmírné stanice? Jaké zdroje energie a systémy podpory života jsou plánovány pro budoucí kosmické lodě a lidská obydlí na jiných planetách? Jaké unikátní problémy se vyskytují při opravách kosmických lodí v mikrogravitaci nebo snížené gravitaci?

Zde jsou další informace ohledně soutěže:

Držte nám palce :)

Dana Hoffmannová, vedoucí kroužku Lego roboti