Také 6. B vyrazila do terénu na školní výlet. Cíl byl jasný. Měly to být hory, les, turistika. Volba padla na hory Jizerské, vstupním místem Liberec. Tam jsme se však jen nalodili na další bus a nechali se vysadit u lanovky na Ještěd. Nahoře byly rozhledy a nechyběla ani povinná selfie s kamarádem či s Dítětem z Marsu. Pak už jsme ale nasadili každý své osobní tempo a vydali se na pětikilometrovou cestu. Míjeli jsme a prohlédli si Mohylu letců, vylezli jsme na Červený kámen, poučili se o kamenech loveckého štěstí, viděli Kříž Ediny Winklbauerové i Pruský kříž. Nakonec jsme si rozbili tábor u Jeřmanské skály a někteří z nás by tam prý klidně zůstali i přes noc. Ohýnek dohořel, hra se dohrála a vzdálené i bližší hřmění nás upozornilo, že je nejvyšší čas zvednout se k odchodu. Došli jsme něco přes kilometr do Hořeních Pasek, oblíbeného místa spisovatelky Karoliny Světlé, odkud nám jel autobus zpátky do Liberce a pak další domů, do deštivého Hradce Králové.

Mgr. Hana Šimková

skala