Projektový den „Staleté kořeny“ 100. výročí vzniku republiky vybízelo k nejrůznějším oslavám a aktivitám v celém Česku, a proto i my jsme připravili projektový den na toto téma. Děti ze 6. – 9. tříd se asi 3 týdny dopředu dozvěděly jaká témata se budou v jednotlivých třídách zpracovávat a mohly se na projektový den připravit: T. G. Masaryk, českoslovenští prezidenti, územní vývoj českého státu, vládní budovy, státní symboly, tradice a svátky, vývoj bankovek a co dalo Česko světu. Projektový den začal kulturním vystoupením „Z deníku pradědečka“ a pak se rozjela naplno práce na jednotlivých projektech. V průběhu dne jsme ve spolupráci s OÚ připravili a zúčastnili se sázení lip v rámci projektu „Stromy republiky“. Po tomto slavnostním aktu žáci v hale školy prezentovali své projekty, sestavili jsme výstavu, která je ke zhlédnutí i pro veřejnost.

IMG 5340

V měsíci říjnu proběhlo na naší škole školní kolo soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika. Maximální počet bodů byl 60. Zde jsou vítězové, kteří naši školu pojednou reprezentovat 11. 12. na SPŠCH do Pardubic:

1. Martin Vejman (57 bodů)

2. Jan Řezníček (55 bodů)

3. Martin Svoboda (50 bodů)

Dana Hoffmannová

V těchto dnech dochází k úpravě bezpečnostního certifikátu na našich stránkách. Z toho důvodu se mohou stránky načítat s chybou. Omlouváme se uživatelům a pracujeme na nápravě.

Dne 1. 11. 2018 odjelo reprezentovat naši školu na florbalový turnaj deset žáků prvního stupně. Tento turnaj se odehrával ve sportovní hale v Předměřicích nad Labem a pořádala ho Česká florbalová federace pod názvem ČEPS Cup. V turnaji nás čekalo pět zápasů, ve kterých jsme dominovali a toto okresní kolo ovládli! Za odměnu jsme postoupili do krajského finále. Za celý turnaj jsme soupeřům nastříleli 25 gólů, na kterých se podíleli všichni hráči kromě našeho brankaře, kterým byl Adam Scheuer. Ten během pěti zápasů lovil míček ze své sítě jen dvakrát. Dále naši školu reprezentovali: Dvořák Jiří, Dvořák Petr, Turek Pavel, Vejs Jakub, Petrikovič Adam, Zikmund Tomáš, Matěj Petrovický, Václav Hojný. Všem žákům za vzornou reprezentaci školy děkujeme!

obrázek

10. 2018 se v našem Kulturním a spolkovém domě v Černilově konalo, dovolujeme si říci již tradiční, setkání žákovských parlamentů z Třebechovic p/O, Častolovic, Borohrádku, Kostelce n/O a naší školy v Černilově. Tato setkání se konají již druhým rokem a děti se vždy velmi těší. Spolu se svými pedagogy – koordinátory žákovských parlamentů – si vyměňují zkušenosti ze svých akcí a činností, motivují se do dalších aktivit. Tato setkání organizuje MAP NAD ORLICÍ a lektorem nejpovolanějším je pan Tomáš Hazlbauer ze Školy pro demokracii, který se touto problematikou již dlouhodobě zabývá. Vždy se mu podaří svými metodami zaujmout a alespoň trochu nás všechny posunout o kousek dál.

IMG 5233

25. října připravili kluci a holky z 8. a 9. třídy pro své mladší spolužáky halloweenské odpoledne. Děti si zasoutěžily, trochu se bály na stezce odvahy a odměnou jim byla sladkost od podivných strašidelných stvoření.

halloween

V říjnových dnech se žáci naší školy zapojili do Logické olympiády pořádané Mensou České republiky. Soutěž je založena na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup.

kategorii A1 (1. ročník ZŠ) se zapojilo 1840 řešitelů, z toho v našem kraji 67.

Nejlepší řešitelé naší školy:

1. - 2.  Jaroslav Hanslík (1. A, v kraji 10. - 15. místo)

1. - 2. Olga Hudcová (1. B)

3. Jan Prokeš  (1. B)

4. Vendula Vachová (1. B)

5. Michal Gucký (1. B)

kategorii A2 (2. ročník ZŠ) se zapojilo 2614 řešitelů, z toho v našem kraji 143.

Nejlepší řešitel naší školy:

1. Václav Nezbeda (2. A, v kraji 2. - 5. místo

V kategorii A (3. – 5. ročník ZŠ) se zapojilo 11 616 řešitelů, z toho v našem kraji 629.

Nejlepší řešitelé naší školy:

1.-2. Ondřej Grošek (5. A, v kraji 150.- 161. místo)

1.-2. Eliška Cholastová (3. A)

3. Šárka Cholastová (3. A)

4. Alfréd Černý (5. A)

5. Michaela Táborská (5. A)

kategorii B (2. stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) se zapojilo 17 156 řešitelů, v našem kraji 938.

Nejlepší řešitelé naší školy:

1. Jan Doubrava (7. B, v kraji 82. – 86. místo)

2. Šárka Prokešová  (8.)

3. Vilma Čechurová  (8.)

4.-5. Nikola Jirků (7. A)

4.-5. Adam Svoboda  (6.)

Gratulujeme!

Dne 18. října navštívili žáci čtvrtých tříd místní výstavu ve spolkovém domě ke sto letům založení Československé republiky. Výstavou nás provázel místní kronikář pan  Jaroslav Kudrnáč a Jana Žárská. Dal nám nahlédnout i do kronik Černilova. Paní Žárská připravila promítání dobových fotografií a přinesla pár starých  oblečení . Z historie sklidil největší aplaus u dětí  informace o zřízení internetu v Černilově. Víte kdy to bylo?

P1140709

Ve čtvrtek 18. 10. využili prvňáčci jednoho z posledních teplých dnů a změřili si své síly v běžeckém závodu okolo fotbalového hřiště. Všichni šli do boje s velkým odhodláním a nikdo závod nevzdal. Všem běžcům patřila za statečnost malá odměna a vítězové byli odměněni diplomem a samozřejmě potleskem svých soupeřů.

Vítězové :

Děvčata: 1. - 2.  místo   Kořínková Eliška, Cerháková Anička

3. místo  Hušková Adélka

4. místo  Albertová Agátka

5. místo  Smolíková Deniska

Chlapci: 1. - 2. místo   Zikmund Vojta, Šulc Sebastian

3. místo  Prejs Tomáš

4. Špitálský Lukáš

5. místo Popelák Lukáš

20181019 110439

20181019 110509

V pondělí 15. 10. se naši žáci z 9. třídy zúčastnili soutěže Matematický orienťák pro dvoučlenné týmy 2. stupně a odpovídajících tříd nižších gymnázií. Soutěž probíhala na Tylově nábřeží u Gymnázia J. K. Tyla a v parku Jiráskových sadů. V konkurenci 30 týmů se naši žáci neztratili a vybojovali 7. místo (Petra Javůrková, Bronislav Kotyza) a 9. místo (Jan Řezníček, Martin Vejman).

Děkujeme za reprezentaci školy.