Přihlášky na školní tábory pro rok 2021

Bohužel musíme opět posunout přihlašování na školní tábory (sportovní s hrami a kvízy).

V této situaci nejsme schopni předvídat, zda se tábory uskuteční.

Prosíme o Vaši trpělivost. Snad v květnu už budeme mít více pozitivních informací.

Určitě dáme včas vědět!

Naďa Suntychová, Marcela Najmanová, Lenka Altmannová

Plníš krokovací výzvu? Znáš geocaching, hledání pokladů pomocí GPS? Trošku jsme pro vás tuto hru upravily. Nemusíš stahovat žádnou aplikaci, stačí si pozorně prohlédnout níže uvedené fotografie. Pokud už víš, kam jsme pro vás kešku schovaly, vydej se do terénu.

Až ji najdeš, vyber si svou odměnu, podepiš se do notýsku a můžeš připojit i pár hezkých slov pro další nálezce, nebo pro nás :-). Krabičku vrať do stejné pozice. Věříme, že budeš hrát v duchu fair play.

Kešky budeme průběžně kontrolovat, ale kdyby se vyskytly nějaké problémy, dej nám prosím vědět...

Zde malá nápověda:

Keška č. 1: Neprší na mě.

Keška č. 2: Ležím u stromu.

Keška č. 3: Pozor, jsem těžký.

Lenka Altmannová (altmannova@zscernilov.cz)

Hana Šimková (simkova@zscernilov.cz)

Keška č. 1:

Keška č. 1

Keška č. 2:

Keška č. 2

Keška č. 3:

Keška č. 3

Sport 9 4

Na základě rozhodnutí MŠMT se zápisy uskuteční bez přítomnosti dětí.

Žádost o přijetí lze podat od 1. 4. do 15. 4. 2021 elektronicky nebo doručením do schránky školy (vedle vstupní branky u vjezdových vrat). V případě elektronického podání musí být žádost opatřena elektronickým podpisem žadatele (zákonného zástupce).

elektronické podání:

e-mail: kancelar@zscernilov.cz datová schránka: tgmkms2

poštovní schránka školy:

Černilov 380, 503 43 Černilov

Žádost o přijetí i žádost o odklad školní docházky naleznete na stránkách školy www.zscernilov.cz v sekci Dokumenty školy – Ke stažení viz přímý odkaz

V případě nutnosti vyzvednutí formuláře osobně, kontaktujte kancelář školy.

Registrační číslo, pod kterým bude žádost vedena, Vám bude sděleno prostřednictvím e-mailové zprávy. Seznam registračních čísel žádostí, kterým bylo vyhověno, bude zveřejněn dne 26. 4 2021. na Úřední desce školy (https://www.zscernilov.cz/index.php/dokumenty-top/uredni-deska) a v tištěné podobě na vchodových dveřích.

Pokud nebudete disponovat do 15. 4. 2021 přílohami k žádosti o odklad školní docházky (vyjádření lékaře a poradny), bude možné tyto přílohy dodat i později naskenované nebo do poštovní schránky.

Prosíme zákonné zástupce dětí z obcí Černilov, Bukovina, Újezd, Divec, Lejšovka, Libřice, Výrava, které budou plnit povinnou školní docházku v jiné než spádové škole, aby nám tuto informaci poskytli. Zákon školám ukládá vedení evidence všech dětí ze spádové oblasti.

V případě jakýchkoli dotazů se na nás obraťte. Rádi Vám pomůžeme.

kancelar@zscernilov.cz, tel. 739 454 941

reditel@zscernilov.cz, tel. 731 186 513

Potěšte se nádhernými velikonočními věnečky, které doma "online" vyrobily děti ze 3. A s občasnou pomocí rodičů pod vedením paní učitelky Dany Filipové.

Velikonoce1

Velikonoce2

Velikonoce3

Ve středu 31. 3. proběhlo online okresní kolo Matematické olympiády kategorií Z6 a Z7. Mezi soutěžícími měla zástupce i naše škola a vedli si výborně: Matěj Kořínek a Vojtěch Kašlík ze 6. A byli úspěšnými řešiteli, stejně jako Anna Krejčová ze 6. A, která obsadila úžasné 1. - 4. místo a Vojta Bednář ze 7. B krásné 3. - 6. místo.

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Alice Petrovická a Dana Hoffmannová

Připomínáme výzvu 4. A na téma Tajemný duch přírody.

Uchopit téma jste mohli libovolným způsobem (literárně, výtvarně, pracovně – z přírodnin. Nebo na dané téma natočit video, složit báseň, píseň - záleží jen na vás. Vše zpracujte, vyfoťte a pošlete na adresu: lochmanova@zscernilov.cz

Těšíme se na originálně zpracované „ Duchy“.

Zde je malá upoutávka: https://drive.google.com/file/d/1hX2IzlWhDw4D7AucUfioYyhhzRYUKFZn/view?usp=sharing

Třída 4.A a Pavla Lochmanová

Nezapomeňte také posílat fotky či animace na dané téma, je totiž náplní fotosoutěže. Nějaká dílka už máme, brzy si je budete moct prohlédnout.

duch prirody

MO 21

Mat klokan 2021

Gratulujeme!

Matematici ZŠ Černilov

Připojujeme se k výzvě 4. A s novou fotosoutěží. Můžete tentokrát posílat fotky, ale i animace vytvořené z fotografií.

duch prirody

Inspiraci můžete najít třeba zde:https://antennaeurope.files.wordpress.com/2020/03/rosa-che-soboccia.gif?w=715&zoom=2

Takovou animaci můžete zvládnout i vy. Stačí pravidelně jednou či dvakrát za den fotit ze stejné pozice a při stejných světelných podmínkách nějaký podobný objekt. Stačí na to mobil. Pak už jen fotky uložit jako gif (některé fotogalerie na mobilech to umí). Držíme palce, ať se to podaří!