Výrobce softwaru Bakaláři ví o chybě v aplikaci pro Android. Bude prý vycházet nová aplikace. Prosí uživatele, aby do odstranění chyby otvírali webovou aplikaci přes webový prohlížeč (viz stránky školy ikona Bakalářů vpravo).

Informujeme, že až do odvolání není sběr papíru. Děkujeme za pochopení.

plakát.jpg

Tradiční akce královedvorské zoologické zahrady - zdobení vánočních stromečků - zlákala i naše šesťáky. 19. prosince jsme se s připravenými ozdobami směr ZOO, kde na nás hned u vchodu čekala neozdobená jedlička. Možná si někteří řeknou, co  v zoologické zahradě v zimě. Je to samozřejmě jiné, ale moc zajímavé. Zvířátka, která v létě jen odpočívají zmožena vedrem, byla velmi akční. Obdivovali jsme krásné nové zimoviště žiraf - kde jinde byste mohli pohledět žirafě přímo do očí.Za nás všechny - velmi příjemné předvánoční dopoledne.

Hofmanová, K. Blatníková

IMG 6878

Poslední předvánoční školní den je vždy jiný, bez učení. Žáci šestých tříd ho pojali sportovně.Odjeli jsme do Opočna s jasnými plány - soutěžit na bowlingových drahách, předat si  vánoční dárečky a zazpívat si koledy. Vše dopadlo na výbornou.Předvánoční dopoledne mohlo být klidně i delší. Celou cestu zpět do Černilova jsme téměř všichni za doprovodu harmoniky zpívali vánoční koledy, popřáli si hezké  Vánoce a hurá na prázdniny.

Hofmanová, K. Blatníková

IMG 6885

IMG 6886

Pěvecký sbor naší školy absolvoval během prosince několik vystoupení. Zpívali jsme ve škole, ve Výravě a v Libřicich. Ze všech vystoupení jsme měli velkou radost, dětem se zpívání moc povedlo.

Děkujeme všem za spolupráci s naším sborem při všech akcích a přejeme krásné svátky vánoční a spokojený rok 2020.

Filipová a J. Štarhová

20191128 172658120191129 1710581

Pohodové vánoční svátky, pevné zdraví a splnění osobních přání v roce 2020

přejí zaměstnanci ZŠ a MŠ Černilov

Ve čtvrtek 5. 12. se po naší škole procházelo spoustů čertů, andělů i nějaký ten Mikuláš. Žákovský parlament vyhlásil na tento den celoškolní soutěž o nejlepší masku Mikuláše, čerta a anděla. V každé třídě potom vyhodnotili tři nejhezčí masky, které odměnili.

Současně také navštívil děti opravdový Mikuláš, čert a anděl. Někteří se trošičku báli a slibovali, že se polepší. Mikuláš všem nadělil drobnou sladkost. Čertův pytel zůstat naštěstí prázdný a všechny děti si mohly oddychnout.IMG 6870

IMG 6857

Žáci 5. B během hodin literatury nacvičili divadelní představení, které se jmenuje Moderní vánoční příběh. Příběh je rozdělený do 5 výstupů, ve kterých je možné vidět mj. svatbu Marie a Josefa, představení malého Ježíška světu díky živému vstupu reportéra z místa nebo dějovou linku rodiny, která se chystá na návštěvu Ježíška a jeho rodičů. Hra v sobě ukrývá prvky vánočního příběhu, které jsou zahaleny do moderního pláště. Herci se zájezdovým představením stihli během 3 dnů odehrát celkem 9 představení v 9 třídách. Sklidili potlesk i vykouzlili úsměvy na tvářích mnoha diváků - malých i velkých.

Radek Hybšman

IMG 0056

IMG 0048 1

Černilovští hasiči u šesťáků

V rámci výuky o ochraně zdraví k nám přišli hasiči Jarda a Honza se svým Hasíkem.Děti se moc těšily a byly zvědavé, co zajímavého a nového se dozvědí. A dočkaly se. Velmi zábav -

nou formou se ocitly v nebezpečných situacích, zopakovaly si důležitá telefonní čísla, zkusily si přivolat pomoc, seznámily se s hasičskou výstrojí, s pravidly evakuace v případě požáru, různými druhy sirén a dalšími zajímavostmi ze záslužné práce hasičů. Moc děkujeme.

Jana HofmanováIMG 6812