1. turnus: 7. - 10. 7. 2020 - zaměřený na anglický jazyk (cena 600 Kč)

2. turnus: 13. - 17. 7. 2020 (cena 500 Kč) - sportovní náplň

3. turnus : 20. - 24. 7. 2020 (cena 500 Kč) - sportovní náplň

Přihlašování bude spuštěno 24. 2. 2020 v 18 hodin na webových stránkách školy - sekce Volný čas - Školní tábor.

Těšíme se na Vaše děti :) Lenka Altmanová, Naďa Suntychová

Všichni se zajisté shodnou, že Romeo a Julie patří mezi nejslavnější a nejznámější divadelní hry všech dob. Příběh dvou veronských milenců se už přes čtyři sta let hraje současně ve stovkách divadel po celém světě. V Divadle na Vinohradech tuto hru nastudovali teprve potřetí, tentokrát pod vedením Juraje Deáka, v překladu Jiřího Josky, a právě na toto představení se v pondělí 10. 2. vydali osmáci a deváťáci naší školy. V hlavních rolích se jim představili Marek Lambora a Sabina Rojková, v dalších rolích pak např. Otakar Brousek ml., Tomáš Töpfer, Tereza Bebarová, Igor Bareš a další. Zážitek to byl jistě nezapomenutelný, včetně dobrodružné předpovědi počasí. :-)

Kučerová, Kuchařová, Šimková

IMG 20200210 133503

SKM C25820021010411

SKM C25820021010410

SKM C25820021010400

Toto přísloví platí na 100 %! I když byla ve čtvrtek odpoledne hala plná dětí, nikdo nekřičel, neběhal……. Všichni se usadili ke stolečkům a dali se do hry.

Prší, dooble, pexeso, žolíky, člověče, cink, piškvorky a kvarteto – to byly hry, ve kterých naši malí hráči soutěžili.

Velké poděkování patří dětem, které pomohly s organizací celého herního maratonu. Tak zase příští rok ve stejnou dobu !!

IMG 6974

Na hale školy měli žáci možnost seznámit se s obrázky našich ilustrátorů a formou otázek a obrázků si zasoutěžit ve dvou kategoriích.  A jak to po vyhodnocení odpovědí dopadlo?

Kategorie – 1. stupeň

1. místo  Viky Tichá

2. místo  Katka Maršíková

3. místo  Anička Camara

Kategorie – 2. stupeň

1. místo  Marek  Touc

2. místo  Vojta Bednář

3.místo  Dominik Relich

Blahopřejeme!

Stalo se už tradicí naší školy, že děti z 1. stupně dostávají pololetní vysvědčení tak trochu netradičně - v TONGU v Hradci Králové. I letos tomu nebylo jinak a děti si celé dopoledne náramně užily.  Tak zase za rok!!!

IMG 20200130 WA0009

V pátek 7. 2. se náš tým Černilováci z kroužku robotiky a programování Legoroboti poprvé zúčastnil soutěže Robotiáda v Brně. Robotiáda je mezinárodní robotická soutěž, soutěžit zde mohou až čtyřčlenné týmy soutěžících ve věku 0 - 19 let.  Základem většiny disciplín je platforma LEGO Mindstorms. Soutěží se v 7 disciplínách - jízda po čáře; autonomní či dálkově řízená "záchrana" plyšového medvěda; sprint (LEGO a NeLEGO); Freestyle a pro nejmenší roboťáky Freestyle WeDo. Robotiádu organizuje Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu Brno ve VIDA! Science centru v Brně a je největší robotickou soutěží v České republice. Soutěží zde týmy z České republiky, Slovenska, Polska, Rakouska, Ukrajiny a Ruska.

Naším cílem bylo především nasbírat další zkušenosti, prozkoumat řešení ostatních týmů a „zařádit si“ v Science Centru VIDA!. Tento cíl byl splněn a ani naše umístění nebylo nejhorší: ze zúčastněných bezmála 190 týmů ze základních i středních škol jsme se ve své kategorii umístili nejlépe v disciplíně Čára (15. místo), Dálkový medvěd (16 místo) a Sprint (18. místo). Také náš robot pro Freestyle „Lego tea machine 3000“ se účastníkům i porotě líbil.

Na umístění týmu mají největší podíl Táďa Potůček, Vojta Vach, Marek Touc, Ondra Lovas, Dan Hroneš, Fredy Černý a Míša Jiřička. Na přípravě spolupracovali i Prokop Pešek, Míša Mazura, Vašek Hudec, Matěj Kořínek, Matěj Petráček a Lukáš Louda.

Velký dík patří ochotným tatínkům – řidičům: panu Lovasovi, Kořínkovi, Potůčkovi a Petráčkovi (v záloze p. Černému), za psychickou podporu a úžasný catering paní Bekové.

vedoucí kroužku Legoroboti Dana Hoffmannová a Petr Dočekal

Robotiada4

Robotiada1Robotiada2

objevit soboty

Informujeme o zajímavé soutěži, jejíž uzávěrka je 15. 3. Bližší informace najdete na

hrad velhartice most 636389

Zdroj:http://www.historickasidla.cz/cs/soutez-mladi-fotografuji-pamatky/vyhodnoceni-souteze-mladi-fotografuji-pamatky-2015.html

Dana Hoffmannová

Tajemná kresba ježka v kleci se zase jednou objevila na zdi. V pražském divadle Minor při tom byly i páté a šesté třídy naší školy. Společně s Rychlými šípy se tak vydaly na nebezpečnou a dobrodružnou výpravu do Stínadel za odhalením mnoha tajemství, umocněné parkourovými kousky Široka i světelnými a zvukovými efekty nejen na jevišti. Ani závěrečná volba Velkého Vonta se bez nás neobešla, neboť ve zkoušce znalostí obstáli a proti sobě nakonec o vontství bojovali Jery a Ondra, dva šesťáci z jedné třídy :-). ... Slib pevného kamarádství všech správných kluků a dívek ukončil zábavné dopoledne a zajímavý kulturní zážitek.

Altmannová, Hofmanová, Petrovická, Šimková