plakat k oznaceni PODPORA STAVKY

Vážení rodiče,

v den stávky vyhlášené Českomoravským odborovým svazem pracovníků školství provoz školy omezen nebude. Toto rozhodnutí vzešlo z jednání pedagogických pracovníků školy. David Kubíček

Ve čtvrtek 24. 10. proběhl v odpoledních hodinách na hale školy strašidelný halloween. Žáci 8. a 9. tříd se tematicky nalíčili, na svých kostýmech si dali opravdu záležet, a kontrolovali jednotlivá stanoviště, na kterých mladší žáci plnili různorodé úkoly. Fyzickou zdatnost prověřili na překážkové dráze či skocích v pytlích, postřeh při hledání rozdílů, logiku v halloweenském sudoku nebo puzzle.

Těšíme se zase za rok

Altmannová, Kučerová

IMG_0413.jpgIMG_0417.jpgunnamed.jpg

Díky blížícím se" dušičkám" jsme se spontánně s dětmi rozhodli uspořádat v pátek strašidelný den. Zažili jsme si strašidelnou třídu, strašidelné učení, strašidelné žáky i strašidelnou paní učitelku. Byla to akce rychlá, přijatá s nadšením všech dětí.

Těšila jsem se moc, připravila  jsem učení se strašidelnými náměty a čekala jsem, jak vše dopadne. Děti byly úžasné. Po celý den jsme si drželi své role, oslovovali se svými novými jmény. Bylo to velké obohacení dnešního dne.

Při češtině - v hodině tvůrčího psaní - jsme vymýšleli strašidelné příběhy svých postav, strašidelná geometrie nás uvedla pomocí kouzelných hůlek do vzájemných poloh dvou přímek, při výtvarné výchově jsme vytvořili tajemný obrázek úplňku měsíce a četli si vzájemně napsané texty a strašidelné povídky. Na závěr nechyběla ani krátká přímo hrůzostrašná povídka z osmdesátých let. No prostě bájo den.

Vaše děti jsou úžasné, vědí kde jsou hranice a co si můžou dovolit.....děkuji, jak je vedete. Pak je práce s nimi hračkou.

Přeji příjemný týden plný zábavy všem dětem na naší škole.

tř. uč. Pavla Lochmanová

DSC 1002

Velmi oblíbenou a osvědčenou exkurzí je pobyt v pravěkém skanzenu „Archeopark Všestary“.

I letošní šesťáci si návštěvu v období neolitu užili. Ve vnitřní expozici zhlédli film a obdivovali velký model neolitické krajiny. Nejlepší ale byla expozice venkovní, a to proto, že si děti mnohé činnosti mohly vyzkoušet samy – drtily obilí, okopávaly pole, házely oštěpem, brousily kámen, sekaly sekerami.

Prohlédli jsme si rondel, pece na výrobu keramiky, prošli jsme „dobovým“ domem a trochu se krčili v polozemnici. Škoda, že čas tak rychle utekl, říkaly děti, když pro nás přijel autobus!

Mgr. Jana Hofmanová

IMG 4012

sber

Konečně jsme se dočkali!

Už týden jsme vyhlíželi slunce, abychom mohli vyvenčit naše draky. Konečně v pondělí 7.10.2019 vše nasvědčovalo tomu, že tato chvíle nastala.

V dálce jsme zahlédli sluncem zalitou Sněžku. Vítr sice foukal méně, ale našim drakům to stačilo.

Červené tváře dětí svědčily o tom, že draci nás pěkně prohánějí.

Hlavně, že jsme si to užili!

Žáci 1.A

PA070051

V termínu od 8. do 14. října soutěží záci 6. až 9. tříd.

Do soutěže vstoupíte na stránce "Vstup pro žáky" po zadání Vašeho emailu a hesla, které jste obdrželi emailem po registraci. Každý zaregistrovaný žák vyplňuje doma u počítače.

Více o soutěži najdete na https://www.logickaolympiada.cz/

Myslíte, že to nejde? Je to ale velmi jednoduché. Navštívili jsme nedaleký barokní skvost – KUKS. Celý areál je velmi zajímavý a dýchne na vás opravdu zvláštní atmosféra – architektura, sochařství, lékárna, malířské skvosty, bylinková zahrada atd. Velmi pozorně jsme prošli celým areálem a prozkoumali sochy M. B. Brauna.

Ve stejný den jsme si také ještě zahráli na obyvatele pevnosti Josefov. Z dětí byli dělostřelci, velitelé, minéři, zásobovači a řemeslníci. V těchto rolích děti plnily úkoly a dostávaly odměnu – mince (výborné, čokoládové). Odvážně prošly i josefovským podzemím, chvílemi i potmě.

Jana Hofmanová

IMG 6441

Evropský týden programování je projekt, který propaguje kreativitu, řešení problémů a spolupráci pomocí programování a jiných technických aktivit. Cílem je programování zviditelnit – ukázat mladým lidem, dospělým i seniorům, jak je díky programování možné realizovat myšlenky. A také tyto dovednosti zbavit roušky tajemství a spojit motivované lidi, aby se učili.

V roce 2018 se Evropského týdne programování zúčastnilo 2,7 milionu lidí ve více než 70 zemích celého světa. Dalších 2,3 milionu mladých lidí se zapojilo do Afrického týdne programování, což je spin-off iniciativa, kterou provozuje SAP a další neziskové organizace.

Do této aktivity se letos zapojí i naše škola. Na hodinách informatiky, některých volitelných předmětů a kroužku robotiky budeme programovat v různých prostředích. Připojte se i vy a vyzkoušejte např. umimeprogramovat.cz , https://scratch.mit.edu/ nebo https://www.kodugamelab.com/. Učit děti programovat a používat algoritmy je celosvětovým trendem a i my se touto cestou na naší škole již několik let ubíráme. Vlastníme 15 robotů Lego Mindstorms a další se snažíme získat z různých grantů.

Vždyť když se podaří vytvořit prográmek, který funguje, je to prima pocit :)

Dana Hoffmannová

codeweek1