Během školního roku 2015/2016 se nám podařilo získat finanční dotaci od Královehradeckého kraje. S finanční spoluúčastí ZŠ Černilov jsme vybrali, objednali a nakoupili vše potřebné pro otevření a fungování včelařského kroužku.  Jednalo se o tři úly, ochranné pomůcky pro děti i lektory, rámky, kuřák a samozřejmě oddělky. Včely jsme usadili již v srpnu, zakrmili a zaléčili. V září se do kroužku přihlásilo několik málo dětí, některé se přidaly během roku.  Nyní kroužek, který se koná  1x za 14 dní, navštěvuje osm začínajících včelařů.

Již jsme si vyzkoušeli nasoukat se do ochranné kombinézy, otevřít a prohlédnout úly, zapálit dýmák, bojovat léčivy proti kleštíkovi a vyrábět svíčky z včelího vosku. Velmi zajímavé bylo včely pozorovat mikroskopem a zároveň se seznámit s včelí rodinou, jejím složením a funkcí jednotlivých členů. V zimním období bylo naším hlavním úkolem připravit se na jaro.

Letošní zimu jsme přezimovali s třemi úly.  Již se těšíme na naše první medobraní.

Tak nám držte pěsti.  ČERNILOVŠTÍ BRTNÍCI