Kroužky končí posledním květnovým dnem. Pokud se kroužek v průběhu školního roku nekoná z důvodu absence vyučujícího, pak je nahrazen v jiný den, případně prodloužením kroužku do června.

V sobotu 19. 5.  se sešly děti z kroužků Dovedných rukou a Šikulů společně s maminkami a sourozenci, aby vytvořily zcela originální trika a tašky. Všichni prokázali nevídaný výtvarný talent. Práce nám šla  od ruky a dopoledne uteklo rychleji, něž jsme si přáli.

003004IMG 20180519 095828IMG 20180519 101554

Více foto ve fotogalerii

V pátek 12. 5. 2018 jsme již téměř tradičně vyrazili do města valčíku, inspirativní Vídně. V jejím samém středu jsme zhlédli alespoň část rozlehlého schönbrunnského parku z dob Habsburků, zapsaného na seznam UNESCO, dále našli kousek baroka v kostele sv. Petra a kousek gotiky v impozantní katedrále sv. Štěpána. Prošli jsme skrz gigantický komplex Hofburgu kolem muzea císařovny Sisi a pak už zamířili do legendárního Prateru, který baví lidi již od 18. století. I my tady strávili času tolik, co peněženky a žaludky snesly, a dostatečně vyřáděni a utaháni se v pořádku vrátili domů :-).

Mgr. Hana Šimková

Mgr. Daniela Jezdinská

Mgr. Jana Hofmanová

IMG 7574

Během školního roku 2015/2016 se nám podařilo získat finanční dotaci od Královehradeckého kraje. S finanční spoluúčastí ZŠ Černilov jsme vybrali, objednali a nakoupili vše potřebné pro otevření a fungování včelařského kroužku.  Jednalo se o tři úly, ochranné pomůcky pro děti i lektory, rámky, kuřák a samozřejmě oddělky. Včely jsme usadili již v srpnu, zakrmili a zaléčili. V září se do kroužku přihlásilo několik málo dětí, některé se přidaly během roku.  Nyní kroužek, který se koná  1x za 14 dní, navštěvuje osm začínajících včelařů.

Již jsme si vyzkoušeli nasoukat se do ochranné kombinézy, otevřít a prohlédnout úly, zapálit dýmák, bojovat léčivy proti kleštíkovi a vyrábět svíčky z včelího vosku. Velmi zajímavé bylo včely pozorovat mikroskopem a zároveň se seznámit s včelí rodinou, jejím složením a funkcí jednotlivých členů. V zimním období bylo naším hlavním úkolem připravit se na jaro.

Letošní zimu jsme přezimovali s třemi úly.  Již se těšíme na naše první medobraní.

Tak nám držte pěsti.  ČERNILOVŠTÍ BRTNÍCI

IMG 9315

dětský den

DEN

CESTOVÁNÍ ČASEM

V pátek 25. 5. proběhne akce Den cestování v čase. Každá třída si vybere období a oblékne se podle lidi, kteří v něm žili.

Může to být např.: Středověk, pravěk nebo 80. léta minulého století.

Těšíme se na originální nápady a kostýmy. ČERNILOVÁCI (žákovský parlament)

Tento týden si třídy 3.B a 4.A vyjely na exkurzi do Prahy. Cílem cesty byla návštěva Pražského hradu, prohlídka Chrámu svatého Víta, přilehlých paláců a Zlaté uličky. Děti se prošly po cestách, kudy kráčely dějiny, a zážitek jim nezkazil ani počáteční déšť.Za poskytnutí sponzorského daru ve formě autobusu děkujeme firmě Iveco.

IMG 20180518 093146

Školáci a knihy patří k sobě!
Ve dnech 15. a 17.5.2018 byli pozváni žáci prvních tříd paní Žárskou na exkurzi do knihovny.
Nejdříve byli na "cestovatelské výstavě" pana ilustrátora Miroslava Šaška.
Potom je paní knihovnice seznámila s fungováním knihovny, s péčí o knihy a s registrací do půjčovny.
Na závěr návštěvy si děti udělaly záložku, kterou jim paní Žárská zalaminovala.
Děti se jen nerady loučily. Touto návštěvou určitě místní knihovna získala další čtenáře.

žáci 1. A, 1. B
P5170107

Upozorňuji na uzávěrku fotosoutěže 1. 6. (prodlouženo). Fotky posílejte na hoffmannova@zscernilov.cz nebo přineste na flešce.

Těšíme se na zajímavé úlovky :)

Dana Hoffmannová

Foto Srdce

Vážení závodníci

a milovníci autíček na dálkové ovládání!

Dovolujem si Vás pozvat na 4. ročník

závodů autíček na dálkové ovládání

Dne 23. 5. 2018 OD 15:00 V HALE ŠKOLY

Soutěžit se bude ve dvou kategoriích:

kategorie A.  1. - 5. třída

kategorie B. 6. -9.  třída

Bude připravena rychlostní  dráha i dovednostní slalom.  Doporučujeme  Vám pravidelný domácí trénink. Kdo nepřijde soutěžit, měl by určitě přijít fandit.

termín uzavření přihlášek: 21. 5. 2018

termín konání závodů: 23. 5. 2018, 15:00 hodin

Závazné přihlášky odevzdávejte paní učitelce Hofmanové Janě a Blatníkové Kateřině, popř. třídním učitelkám