BĚH PRO ZDRAVÍ – 24. 9. 2018

KDY:               24. 9. 2018 od 14:00

KDE:               na hřišti ZŠ Černilov

Pro všechny žáky, kteří rádi běhají.

I. kategorie – děti do 5 let – dívky – 50 m

I. kategorie – děti do 5 let – chlapci – 50 m

II. kategorie – předškoláci – dívky – 125 m (1 kolo)

II. kategorie – předškoláci – chlapci – 125 m (1 kolo)

III. kategorie – 1. třída – dívky – 250 m (2 kola)

III. kategorie – 1. třída – chlapci – 250 m (2 kola)

IV. kategorie – 2. a 3. třída – dívky – 375 m (3 kola)

IV. kategorie – 2. a 3. třída – chlapci – 375 m (3 kola)

V. kategorie – 4. a 5. třída – dívky – 375 m (3 kola)

V. kategorie – 4. a 5. třída – chlapci – 500 m (4 kola)

VI. kategorie – 6. a 7. třída – dívky – 500 m (4 kola)

VI. kategorie – 6. a 7. třída – chlapci – 625 m (5 kol)

VII. kategorie – 8. a 9. třída – dívky – 625 m (5 kol)

VII. kategorie – 8. a 9. třída – chlapci – 750 m (6 kol)

Jako tradičně každý rok, tak i v letošním školním roce se naši deváťáci zúčastnili „Dne pro Vás“, který pro ně pořádá SOŠ a SOU Vocelova. Jedná se o akci, při které se mají žáci nejen seznámit se školou, ale také se pobavit a zasoutěžit si.

Ani letos se naši žáci nedali zastínit ostatními školami a v soutěži zručnosti a studijních dovedností obsadili krásné druhé místo. Vítězům gratulujeme.

Vaňková, Petrovická

20180914 1242360

Někdo nerozumí?Vysvětlení! Noví žáci, nové paní učitelky, noví spolužáci ve spojené třídě.Aby se všichni lépe a hlavně mimo školní lavice poznali, vyrazili páťáci strávit společné chvíle do Horního Maršova.Hezké ubytování, krásné prostředí, výborná kuchyně, ale hlavně spousta her a aktivit, při kterých se děti musely domluvit, spolupracovat a tolerovat. Nechybělo ani osobní volno během poledního klidu, které děti využily k relaxaci a hraní  společenských her. Zvládli jsme i procházku místními lesy v kopcovitém terénu Krkonoš, těch 10 kilometrů nám do elán uběhlo!!! Po třech prožitých dnech jsme ujížděli k Černilovu,kde už na děti čekali natěšení rodiče!!!                        Mgr. Jana Hofmanová, Mgr. Kateřina Blatníková

IMG 4917

Život ve starověkém Římě poznali žáci 5. – 9. ročníku v pořadu agentury Pernštejni. Stali se z nich gladiátoři, viděli oblečení, zbroj a simulovaný boj, sestavili si dokonce velmi  známý bojový útvar římských legií, onu pověstnou želvu. Naši tělocvičnu navštívili i někteří římští císařové (např. Oktavián Augustus, Nero, Caligula), předvedli svůj charakter a děti si mohly udělat obrázek o vládě antického Říma.

Dle reakce a potlesku dětí se tento pořad vydařil!!

Mgr. Jana Hofmanová

unnamed

Dostali jsme informaci od autorů, že chyba aplikace Bakaláři pro iOS je odstraněna. Zároveň se zrychlil chod systému Bakaláři.

Ve čtvrtek 13. 9. vyrazily děti z 1. tříd na výlet do Starých Hradů. Po příjezdu nejdříve navštívily s čerticí skřítky v knihovně, pak se vydaly do hradního sklepení za vodnickou princeznou Ráchandou, obrem Zelňákem a do ledového království. Také navštívily draky, hladomornu a drakomornu. Potom sestoupily do pekla, kde viděly čerty, čertice i čertí školu. Při odchodu prošly testem zlobivosti. Po krátké přestávce si děti vyzvedla čertenice, která je provedla Zdravosvětem. Nakonec navštívily stánek s upomínkami, utratily všechny peníze a hurá domů.

IMG 20180913 111437

Fotografie z výletu naleznete na http://www.zscernilov.cz/index.php/zakladni-skola/fotogalerie/category/197-stare-hrady-13-9

Autoři programu Bakaláři upozorňují na chybu při přihlášení z mobilů s iOS. Omlouvají se a na nápravě pracují.

Tým "Černilováci" zahájil dnes přípravu na soutěž FLL 2018, a to stavbou hracího pole. Letošní téma soutěže je INTO ORBIT (Na oběžnou dráhu) a týká se života v kosmu. Členové týmu mají za úkol během 3 měsíců postavit hrací pole a zkonstruovat a naprogramovat robota schopného plnit zadané mise. Částí soutěže je přispět nějakým inovativním nápadem k řešení problémů života v kosmu.

Budeme se zamýšlet nad otázkami typu: Kde astronauti, kosmonauti nebo taikonauti získají kyslík a vodu, které potřebují na palubě kosmické lodi nebo vesmírné stanice? Jaké zdroje energie a systémy podpory života jsou plánovány pro budoucí kosmické lodě a lidská obydlí na jiných planetách? Jaké unikátní problémy se vyskytují při opravách kosmických lodí v mikrogravitaci nebo snížené gravitaci?

Zde jsou další informace ohledně soutěže:

Držte nám palce :)

Dana Hoffmannová, vedoucí kroužku Lego roboti

Vážení uživatelé systému Bakaláři, omluvte prosím pomalé načítání systému. Pátráme po příčině a na zrychlení  pracujeme.

Někdy se stane, že se nenačítá mobilní aplikace Bakaláři. V tom případě doporučuji znovu vyhledat při přihlašování naši školu.

Děkuji za případné další připomínky a za trpělivost.

Dana Hoffmannová

Prázdniny ve škole

V tomto roce nově proběhly nově dva běhy školního tábora ve dnech 16.-27.7.2018.

Náplň tábora byla zaměřena na pohybové aktivity. Děti běhaly, skákaly, házely a hledaly poklad. V prvním týdnu nás trochu zaskočil déšť, ale alespoň jsme věděli, na co máme pláštěnky. Snad jsme jen trochu záviděli těm, kteří měli holínky...

Na závěr každého týdne jsme jeli na výlet do hovohradeckých lesů. Jednou jsme navštívili divoká prasata Boba a Pepinu i s jejich selátky. Podruhé jsme se stali rytíři na "Hradišti". Nezapomněli jsme ani na skřítky, pro které jsme postavili domečky.

Za své úžasné výkony byly děti odměněny poháry a drobnými dárečky.

Po celé dva týdny nám pomáhaly starší děti, ketré byly velkou oporou nejen vedoucím, ale hlavně čtyřletým dětem.

Moc děkujeme !

Naďa Suntychová